Blog

 • Poradnik projektanta „na wesoło”
  „Schody”. Kiedy myślicie o remoncie, pewnie włos wam się jeży na głowie. Ci, którzy przeprowadzali już takie inwestycje, zdają sobie sprawę z tego, z jakimi niespodziankami można się spotkać. Jesteście przygotowani na wydatki i oczekujecie od fachowców kompetencji ...
 • Home staging czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży
  Home staging to termin oznaczający przygotowanie lokalu do szybkiej i zyskownej sprzedaży. Coraz trudniej jest sprzedać nieruchomość i wyróżnić swoją ofertę ...
 • Art Deco – luksus i piękno.
  Meble stylizowane na lata 20 i 30, geometryzacja, biel w zestawieniu z czernią i monochromatyczna kolorystyka. Czy jest to trend, który w najbliższym czasie przybierze na sile? Jeśli tak, oznaczać to będzie, że art deco będzie królować ...
 • Nieodparty urok wnętrz skandynawskich.
  Styl Skandynawski obecnie bardzo popularny trend w aranżacji wnętrz wywodzi się ze stylistyki Norwegii, Szwecji i Danii. Cechuje go umiłowanie czystości formy, dobrego designu i natury. Duży wpływ na ukształtowanie się tego nurtu miała pogoda.
 • Wystrój mieszkania a osobowość
  Wnętrze potrafi być odzwierciedleniem osobowości i zainteresowań domowników. Ktoś, kto ma w domu wiele rodzinnych zdjęć jest osobą ciepłą, ceniącą spokój domowego ogniska.
 • Styl glamour
  Styl glamour większości kojarzy się przede wszystkim z luksusem, elegancją i ekstrawagancją. Przejawia się w modzie, stylu życia jak również aranżacji wnętrz. Niestety rzadko urządza się wnętrza stosując podstawowe zasady tego stylu. Glamour jest czymś odważnym. Jest odejściem od powszechnie panujących…
 • Moje domowe SPA
  Posiadanie SPA w domu to marzenie każdej kobiety. W jaki sposób urządzić łazienkę, by pełniła zarówno funkcję kąpielową, jak i relaksacyjną? Aranżacja takiego wnętrza wcale nie jest trudna. Najważniejszym elementem w SPA jest stworzenie nastroju relaksu i luksusu.
 • Tkaniny sposobem na szybką zmianę wnętrza
  Nie istnieje wnętrze, w którym nie odnaleźlibyśmy tkanin. Nie są to jedynie firany, zasłony, czy dywany. Przecież w każdym mieszkaniu i domu są chociażby poduszki, które stanowią fantastyczny element dekoracyjny.
 • Łazienka na miarę malucha
  Łazienkę remontujemy rzadko i nie każdy decyduje się na kafelki w żywych kolorach z dziecinnymi dekoracjami. Dobrym rozwiązaniem jest wybór stonowanej kolorystyki płytek ceramicznych i ożywienie jej kolorowymi plamami dywaników, ręczników w jednorodnej tonacji oraz naklejkami. Ozdabiając łazienkę dziecięcymi motywami, sprawiamy, że może stać się ona...
 • Wnętrze w stylu gothic – mrocznie nie znaczy strasznie
  Architekci wnętrz, w celu stworzenia intrygujących projektów, uwielbiają czerpać inspiracje z dorobku minionych epok. Jedną z takich inspiracji jest gotyk, który fascynuje swoją tajemniczością i baśniową aurą. Gothic Glamorous ukształtował się na wzór stylu wiktoriańskiego.
 • Pokój pierwszoklasisty
  Pierwszy września już niedługo, dlatego warto pomyśleć o urządzeniu pokoju na potrzeby pierwszoklasisty. Projektując takie wnętrze trzeba pamiętać jednocześnie o funkcjonalności, osobowości i zainteresowaniach naszego dziecka. Pozwólmy mu włączyć się w tworzenie pokoju. Dzięki temu będzie spędzało mile czas zarówno przy zabawie i nauce.
 • Dywan, wykładzina czy panele?
  Podczas zmiany wnętrza napotykamy wiele dylematów. Problemem staje się chociażby wybór między wygodą, wyglądem i funkcjonalnoµciš. Musimy znaleźć rozwiszanie, które da nam połączenie tych wszystkich cech.
 • Dekoracje ścienne
  W czasie aranżowania wnętrza mieszkania powinniµmy w swoich planach uwzględnić dekoracje ściany. Często rezygnujemy z wielu wczeµniejszych planów ze względu na wysokie koszty zaplanowanych rozwiązań, jednak dekoracje µciany możemy wykonać niewielkim kosztem.
 • Ścianka działowa – kiedy zastosować ją we wnętrzu?
  Ścianka działowa to rodzaj wewnętrznej ściany budynku. Służy rozdzieleniu poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu. Nie stanowi jednak elementu konstrukcji nośnej. Taka ścianka potrafi w szybki i łatwy sposób zmienić każde wnętrze.