Home staging czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Home staging to termin oznaczający przygotowanie lokalu do szybkiej i zyskownej sprzedaży. Coraz trudniej jest sprzedać nieruchomość i wyróżnić swoją ofertę na rynku, dlatego czasem warto zatrudnić stagera, który pomoże właścicielowi podnieść atrakcyjność nieruchomości.

Praktyka taka była już stosowana w latach 70 na Amerykańskich i Kanadyjskich rynkach nieruchomości, w Polsce nadal jest mało popularna. Warto zastanowić się nad zatrudnieniem ”specjalisty do spraw wizerunku domu”, gdyż możecie podnieść jego wartość od 6 do 25 procent.

Celem jest pokazanie domu w sposób najbardziej atrakcyjny trafiając w gusta jak największej liczby potencjalnych klientów, by inwestując jak najmniejsze środki uzyskać jak najwyższą cenę. Dobrze jest opracować strategię sprzedaży. Zastanowić się, do kogo skierowana jest oferta i dla niego przygotować produkt w postaci mieszkania czy domu, który zaspokoi jego wszystkie potrzeby.

Chodzi o to, by potencjalny nabywca mógł sobie wyobrazić siebie mieszkającego w tym lokum. Dlatego warto usunąć wszystkie osobiste akcenty: zdjęcia rodzinne i bibeloty, kolekcje związane z pasjami domowników. Należy odpersonalizować wnętrza, tak by stały się neutralną przestrzenią. Oto kilka rad jak w prosty sposób uatrakcyjnić wygląd domu:

tak może wyglądać po zastosowanych zmianach

PO PIERWSZE – CZYSTOŚĆ ! To najważniejsza zasada home stagingu. Decydując się na sprzedaż nieruchomości powinniśmy wyczyścić totalnie wszystko, poczynając od mycia okien, kończąc na fugach w łazience. Należy wypucować wszystkie meble i sprzęty także w środku, wyprać dywany i tapicerkę, które gromadzą niechciane zapachy. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z tym zadaniem warto zatrudnić profesjonalna firmę sprzątającą. Pamiętajmy, by usunąć wszelkie usterki – dokręcić uchwyty,przybić odstającą listwę, bo szczegóły kreują obraz całości.

wyburzono ściankę między pokojami i pozostawiono przepierzenie

PO DRUGIE – ZAPREZENTUJ WNĘTRZE. Sprzedajesz przestrzeń, a nie swoje meble, dlatego usuń wszystko co zbędne i zagraca. Wynosząc część mebli, sprawiamy, że pomieszczenia wydają się większe i warte swojej ceny. Należy stosować zasadę umiaru w doborze umeblowania. Ważny jest komfort i funkcjonalizm, a przede wszystkim PIERWSZE WRAŻENIE. Stwórz piękny obrazek swojego domu, spraw by nabywca poczuł się w nim przytulnie i nie chciał z niego wychodzić. Warto zainwestować w ładne dodatki, żywe rośliny, podkreślić atrakcyjność posiadanego umeblowania poprzez odpowiednie ustawienie. Czasem trzeba wyrzucić stare, niemodne meble, gdyż tworzą nieodpowiednie wrażenie i obniżają wartość mieszkania.

zyskaliśmy dużą otwartą przestrzeń

PO TRZECIE – JASNO I PRZESTRONNIE. Większość ludzi lubi jasne, przestronne pomieszczenia dlatego należy wpuścić do nich jak najwięcej naturalnego światła. Służyć temu będą czyste okna, delikatne firanki i otwarte okna. Zadbajmy, by pomieszczenia świetnie prezentowały się również wieczorem. Dobrze oświetlone, przytulne pokoje powinny zachęcać do wieczornego odpoczynku.

zmiana kolorów ścian wpływa na decyzję kupujacego mieszkanie

PO CZWARTE – NEUTRALNE KOLORY. Mocne akcenty kolorystyczne powodują rozproszenie uwagi. Sprawiają, że pomieszczenia wydają się mniejsze, gdyż pochłaniają światło. Warto stosować jasne, neutralne kolory ścian i podłóg. Taki zabieg pomoże potencjalnemu nabywcy wyobrazić sobie swoje meble i siebie w tym wnętrzu.

w tym wypadku sprzedający zdecydowali sie na remont – to nie zawsze jest konieczne

PO PIĄTE – ZAPACH. Wyeliminujmy wszystkie nieprzyjemne zapachy i wszystko co się może z tym kojarzyć. Stare dywany, narzuty wyrzućmy lub zamieńmy na nowe. Należy także usunąć wszystkie ślady obecności zwierząt w domu – zabawki, kuwety, miseczki. Nie wszyscy lubią domowych pupili.

Świeże kwiaty w wazonie, zapach domowych ciasteczek i smak dobrej kawy pomogą naszym klientom podjąć właściwą decyzję.

Te i inne porady usłyszysz od stagera. Jeśli jesteś zainteresowany taka ofertą skontaktuj się z new design.

Comments are closed.